Preparat na rany ze srebrem – kiedy warto stosować?

Preparat na rany ze srebrem – kiedy warto stosować?

21 października, 2022 0 przez Redakcja

Skóra szybko się regeneruje. Jednak nierzadko rany zostawiają po sobie nieestetyczne blizny. Aby temu zapobiec, warto prawidłowo pielęgnować cerę. Przydadzą się do tego profesjonalne kosmetyki. Czego używać? Podpowiemy w tym artykule!

Preparat na rany ze srebrem – jaki powinien mieć skład?

Skóra trądzikowa jest podatna na blizny i rany. Niestety wielu jej właścicieli popełnia sporo błędów, przez co zmiany jeszcze się nasilają. Największym z nich jest wyciskanie krostek. To nie pomaga, a może jedynie zaszkodzić i spowodować nie tylko pojawienie się ran, ale również blizn. Istotnym niedopatrzeniem jest również nie dbanie o codzienną higienę. Twarz także wymaga mycia! Nie wystarczy przepłukanie skóry pod prysznicem. Należy codziennie delikatnie ją przemywać z użyciem delikatnej pianki, pasty lub żelu. Najlepiej wycierać twarz ręcznikiem papierowym, ale można też robić to zwykłym ręcznikiem, pod warunkiem, że regularnie go pierzemy. Częstego prania wymaga też poszewka na poduszkę.

Jednak kluczowe w walce z ranami trądzikowymi będą stosowane kosmetyki. Należy wystrzegać się produktów z alkoholem i parabenami. Doskonale za to powinien sprawdzić się preparat na rany ze srebrem. Dlaczego?

Jak srebro wpływa na skórę?

Preparat na rany ze srebrem to rozwiązanie często stosowane przez właścicieli i właścicielki skóry trądzikowej. Jony srebra wykazują działanie antybakteryjne. Ponadto mobilizują skórę do regeneracji. Preparat na rany ze srebrem może również korzystnie wpłynąć na nawilżenie, gładkość i elastyczność cery. Wystarczy wybrać sprawdzony produkt. Najlepiej korzystać ze stron producentów, którym zależy na naturalnym składzie kosmetyków. Przykładem świeci w tym zakresie https://www.naturamedica.pl/produkty. Jeśli nie chcemy dodatkowo zaognić zmian, warto postawić na preparat na rany ze srebrem, który jest przebadany pod kątem skuteczności, całkowicie bezpieczny dla skóry i hipoalergiczny. Śmiało może stosować go każdy, pod warunkiem, że nie ma uczulenia na srebro czy inny jego składnik.