Laserowe usuwanie owłosienia – poznaj przewagę tego zabiegu!

Laserowe usuwanie owłosienia – poznaj przewagę tego zabiegu!

29 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Zapewnie każda kobieta zmaga się z silniejszym owłosieniem występującym na jakimś fragmencie ciała. Niestety najczęściej wstydzi się tych włosków i szuka sposobu na ich usunięcie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nadmiernie owłosione nogi, czy też pachy nie wyglądają zbyt estetycznie. Jakie są dostępne sposoby depilacji, i na który z ich najlepiej się zdecydować? Sprawdzamy to w poniższym artykule.

Usuwanie owłosienia przy pomocy ogólnodostępnych sposobów

Zanim przejdziemy do laserowego usuwania owłosienia warto jeszcze napisać kilka słów o tych bardziej dostępnych sposobach depilacji. Mowa tutaj między innymi o wszystkim bardzo dobrze znanej tradycyjnej maszynce do golenia. Na rynku dostępne są zarówno warianty jednorazowe, jak i wielorazowego użytku. Różnią się one nieco od siebie wykonaniem i między innymi stosowanymi paseczkami nawilżającymi. Jak sprawdzają się one przy depilacji. Usuwają owłosienie dobrze, ale niestety na krótko. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań pierwsze włoski mogą pojawiać się już po około dwunastu godzinach lub po dwóch dniach. W obu tych przypadkach jest to bardzo krótko. Tak więc maszynka sprawdza się, ale na jednorazowe wyjście. A jak sytuacja wygląda z równie łatwo dostępnymi kremami do depilacji? Ich użycie jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ należy zaaplikować krem, odczekać wyznaczony przez producenta czas, a następnie usunąć włoski specjalną szpatułką. Efekt? Zazwyczaj ładna, gładka skóra. Niestety tutaj znowu jest duże „ale” w postaci trwałości rezultatów. Włoski zaczynają tu bowiem odrastać praktycznie tak samo szybko jak po zastosowaniu maszynki.

Laserowe usuwanie owłosienia – czy to jest dobry pomysł?

Powyżej opisaliśmy dwie, chyba najbardziej znane metody domowego usuwania włosków z powierzchni skóry. Teraz czas na laserowe usuwanie owłosienia. Tym co wyróżnia ten zabieg od innych jest efekt. Gładka skóra po depilacji utrzymuje się nie dzień, dwa, czy tydzień. Tutaj mówimy o latach bez odrastających włosków. Zabieg wykonywany w dobrych gabinetach kosmetycznych takich jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ odbywa się w kilku seriach. Najczęściej potrzebnych jest pięć lub sześć wizyt, by uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry. Po tym czasie nie trzeba już przejmować się odrastającymi włoskami. Wystarczy jedynie kontrolować co jakiś czas, czy nie jest potrzebny zabieg przypominający. Jednak jego również nie wykonuje się częściej niż raz na rok.