Jameson whisky – czy cena równa się jakość?

Jameson whisky – czy cena równa się jakość?

8 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Jameson to jedna z najbardziej znanych irlandzkich whisky. Charakteryzuje się wieloma ciekawymi walorami smakowymi i pita jest zarówno straight, jak i on the rocks. Nie ma również nic złego w wymieszaniu jej z odrobiną napoju gazowanego typu cola czy nawet ze zwykłą wodą. Jameson to alkohol, którego zdecydowanie warto spróbować. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Jameson whisky – jakie informacje mogą okazać się przydatne?

Według definicji Irish Whiskey Act, która powstała w roku 1980, aby whisky irlandzkie mogło być tak nazywane, musi być produkowane na terenie kraju. Wymagane jest również to, żeby w procesie wykorzystany był fermentowany zacier zbożowy z udziałem drożdży. Jest to największa i najbardziej znacząca różnica pomiędzy irlandzkim, a klasycznym trunkiem jakim jest whisky. To „nieirlandzkie” produkowane jest tylko i wyłącznie ze słodowanego oraz niesłodowanego jęczmienia. Irlandzka whisky posiada lekki i gładki smak, w którym wyczuwalne są nuty kwiatów, cytrusów oraz orzechów. Rodowici mieszkańcy Irlandii dopuszczają również poszerzenie receptury o wodę oraz karmel. Jameson to bez dwóch zdań najpopularniejsza irlandzka whisky, którą możemy bez problemu znaleźć w wielu sklepach, barach oraz restauracjach. Jego cena może jednak znacząco różnić się w każdym z tych miejsc. Gdzie więc najlepiej dokonać zakupu Jamesona w dobrej cenie?

Jameson whisky – czy jego cena będzie niższa w sklepie internetowym?

W XXI wieku posiadamy wiele przydatnych udogodnień, a jednym z nich są zakupy internetowe. Możliwość przeglądania produktów, które nas interesują w domowym zaciszu jest naprawdę wygodne. Co więcej, bardzo często zdarza się tak, że ceny poszczególnych artykułów znacząco różnią się od tych, które możemy znaleźć stacjonarnie. Najlepszym tego przykładem jest strona https://swiat-whisky.sklep.pl/9-whiskey-irlandzka, na której możemy znaleźć whisky Jameson w naprawdę dobrej cenie. Nie przepłacaj, a przy okazji rozwiń swoje barmańskie umiejętności, zamawiając butelkę lub dwie tego cudownego trunku.