Depresja – do jakiego specjalisty mogą udać się mieszkańcy Warszawy?

Depresja – do jakiego specjalisty mogą udać się mieszkańcy Warszawy?

14 lipca, 2022 0 przez Redakcja

Warszawa to miejsce, w którym nie brakuje dobrych poradni psychiatrycznych. Mimo to liczba chorych na depresję nie maleje. Niestety w naszym społeczeństwie wciąż funkcjonuje przekonanie, że wizyta u psychiatry to ostateczność, a zdrowie psychiczne nie jest tak ważne, jak fizyczne. Przez to rokrocznie życie odbiera sobie średnio pięć tysięcy osób. Czas przełamać tabu! W tym artykule znajdziesz porcję wiedzy na temat depresji.

Depresja – jak ją rozpoznać?

Rozpoznanie depresji nie należy do prostych zadań. W naszym slangu słowo to funkcjonuje już jako synonim chwilowego złego samopoczucia. Jednak depresja to coś znacznie więcej. Przewlekły smutek to tylko jeden z wielu objawów choroby. Depresja wiąże się z utratą zainteresowań, ciągłym uczuciem zmęczenia, niechęcią do wykonywania codziennych czynności, apatią, a nawet myślami samobójczymi. Chorzy często zmagają się z bezsennością lub śpią zbyt wiele, mają nadmierny apetyt lub nie mają go wcale, a także unikają spotkań towarzyskich, zamartwiają się i mają trudności z koncentracją. Tak szeroki zespół objawów sprawia, że depresja może być niezauważona. Diagnozę może postawić tylko psycholog lub psychiatra.

Depresja – warszawscy psychiatrzy

Mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji wiele placówek, w których leczy się depresję. Przy wyborze powinni zwrócić uwagę na to, w czym specjalizuje się dany ośrodek. Psychiatrzy powinni mieć odpowiednie kwalifikacje i być doświadczeni w leczeniu i diagnozowaniu pacjentów z depresją. Do jednej z lepszych warszawskich poradni zajmujących się leczeniem depresji możesz umówić się tutaj https://psychiatrzy.pl/depresja/. Zwróć uwagę na informacje dotyczące pracujących w Instytucie psychiatrów. Zawsze sprawdzaj opinie na temat wybranego lekarza, aby jak najtrafniej dopasować specjalistę do swoich potrzeb. Z depresją wiąże się często wiele innych zaburzeń, które akurat mogą wchodzić w zakres specjalności danego psychiatry. Właśnie dlatego to takie ważne, aby z rozsądkiem podejść do wyboru poradni.