Bluzy jeździeckie – zadbaj o to, aby nie było Ci zimno

Bluzy jeździeckie – zadbaj o to, aby nie było Ci zimno

27 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Każdy sport posiada określone elementy ubioru, w które warto się zaopatrzyć. W przypadku jeździectwa, są to między innymi bluzy. Treningi na zewnątrz potrafią dać w kość, dlatego dobrym pomysłem jest inwestycja w coś, co pomoże nam uniknąć przeziębienia oraz innych chorób. Bluzy jeździeckie stworzone są z wysokiej jakości materiałów oraz posiadają wiele ciekawych modeli. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Bluzy jeździeckie – rozpinane czy może zakładane przez głowę?

Tak jak i zwykłe bluzy, tak samo te jeździeckie posiadają wiele modeli do wyboru. W zależności od naszych upodobań, możemy wybierać między tymi zakładanymi przez głowę oraz zapinanymi na środkowy suwak. Pierwsza opcja jest idealna na dni, w które wiemy, że będzie zimno przez cały czas. Rozpinane bluzy sprawdzą się o wiele lepiej wiosną oraz jesienią, gdy wiemy, że temperatury bywają zróżnicowane. Zbyt duża ilość ciepła nie jest wcale tak dobra jakby się wydawało. Może to bowiem doprowadzić do przegrzania i przepocenia, co często skutkuje chorobą. Mając na sobie bluzę z suwakiem, możemy w dowolnej chwili zdecydować, że chcemy ją zdjąć lub po prostu rozpiąć.

Bluzy jeździeckie – jaki materiał będzie najlepszy?

Wybierając bluzę jeździecką powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Treningi na zewnątrz często odbywają się w wietrzną pogodę, dlatego warto zrobić wszystko aby zaszkodził nam w jak najmniejszym stopniu. Chyba najlepszą decyzją jaką możemy podjąć jest zakup bluzy polarowej z materiału windstopper, która dostępna jest na przykład tutaj https://konik.com.pl/bluzy-swetry. Ten materiał posiada nowoczesną strukturę, która pozwala ciału swobodnie oddychać. Co więcej, wiele dobrych jakościowo bluz jeździeckich ma wbudowany wodoodporny i wiatroszczelny zamek. Dzięki temu rozwiązaniu, nie grozi nam żadne przeziębienie. W zależności od modelu możemy również decydować o rozmieszczeniu czy w ogóle obecności kieszeni. Ogromnym plusem będzie również obecność odpinanego kaptura.